A Magyarországi Evangélikus Egyház Zsinatának 9/2021. (XI. 26.) határozata alapján 2022-ben elindulhatott a negyven éve használatban lévő Evangélikus énekeskönyv felülvizsgálata, megújítása.
A munkacsoport több szakmai bizottságának választott tagja igazgató lelkészünk, Hajduch-Szmola Patrik is.

Az énekeskönyv-megújítás munkájának hosszú folyamatában elérkezett az első próbafüzet közreadása.

Országszerte 50 gyülekezet – köztük a mi gyülekezetünk is – vállalta a próbafüzet énekeinek betanítását a 2024/2025-ös tanév ideje alatt.
Erre a vasárnapi fő- és liturgikus istentiszteletek mellett biblia órákon és kisebb foglalkozásokon is sor kerül.

Ez a közel negyven ének képet ad arról, hogyan frissüljön a gyülekezeti éneklés. A munkacsoport azt reméli, hogy a próbafolyamat végén pontosabban tudják látni, milyen típusú énekek tudnak az énekeskönyv részévé válni.

Az Énekeskönyv-megújítással, próbafüzettel és felekezetünk énekkincsével kapcsolatban részleteket, hasznos oldalakat és érdekességeket találhatnak a kedves Testvérek az alábbi linkekre kattintva: