Alkalmaink

Szeretettel várjuk Önt és kedves családját hétközi és vasárnapi alkalmainkra!

Az egész családot várjuk vasárnaponként a 10 órakor kezdődő istentiszteletre.

Lehetőségek a gyermekeknek az istentisztelet ideje alatt:

gyermekekkel a bevezető oltári szolgálat után kijövünk a templomból, és a hivatal épületében külön foglalkozunk.

A hittanórákat iskolákban és a gyülekezetben tartunk.

Hit- és erkölcstanoktatás az állami iskolákban tanuló evangélikus gyermekek számára:

– több fős csoport esetén az iskolában órarendi keretek között.

– egy-egy fő esetén összevont csoportban a gyülekezeti teremben.

Református Általános Iskola és Gimnázium evangélikus diákjai számára (7-12. évfolyamon):

– órarendi keretek között / összevont csoportban a lelkészi hivatalban.

A keresztség által Isten megelőző szeretetét tapasztaljuk. Erre a konfirmáció során tudatos választ adhatunk.

A konfirmáció latin szó, jelentése: megerősítés. Az egyházi konfirmáció esetében a Szentlélektől kérjük a Jézusban, mint Isten Fiában való hit megerősítését. Mivel a szülők és keresztszülők fogadalmat tettek a gyerek megkeresztelésekor arra, hogy hitben nevelik őt, ezért el kell, hogy jöjjön annak az ideje, amikor maga is megismeri a keresztény hit alapvető igazságait, és tudatosan vállalja egyházhoz tartozását. Erre gyülekezetünkben 12 éves kor körül kerül sor.

A konfirmációi felkészítés menete:

– Augusztus végén egy tőserdei kirándulással kezdjük, melynek célja, h. a fiatalok megismerkedjenek egymással és elkezdődjön a közösség formálódása.

– A konfirmációs órákat havonta kétszer a vasárnapi istentiszteletek után tartjuk, melyek során az alapvető hitbeli kérdésekről és bibliai történetekről beszélgetünk.

– Az ádventi időszakban – a csoport lelkesedésétől függően – közös karácsonyi szolgálatra készülünk.

A konfirmációi ünnepi istentisztelet időpontja: a húsvét utáni vasárnap.

Az alkalmakon a fiatalokat érintő kérdésekről beszélgetünk, hogy útmutatást találjunk Isten igéjének tükrében. Lehetőség van a játékra, kötetlen együttlétre.

Ifi – tizenéveseknek: péntekenként 17 órai kezdettel

Nagyifi – huszonéveseknek: szombatonként 18 órai kezdettel

Helyszín: lelkészi hivatal emeleti terme

Alkalom a kisbabás anyukáknak a beszélgetésre, lelki töltekezésre.

A kecskeméti evangélikus gyülekezetben kéthetente szerdán 10-től várjuk baba-mama klubra a kisbabás édesanyákat. A helyszín az Arany János utca 1. szám alatti lelkészi hivatal emeleti terme. Az alkalmak célja, hogy az anyukák a hasonló helyzetben lévők közösségében lelkiekben gazdagodhassanak és kicserélhessék gyermekneveléssel kapcsolatos tapasztalataikat. A lelki témát – az egyházi esztendő aktualitásához igazodva vagy felmerülő egyházi kérdésekkel kapcsolatban – a gyülekezet lelkészei hozzák, az édesanyai hivatáshoz kapcsolódó témákat pedig az anyukák vetik fel. Klubunkban igazodunk a kisbabák által engedélyezett lehetőségekhez, de a témákat beszélgetés formájában közösen dolgozzuk fel. Az alkalom nyitott minden olyan kisbabás anyuka számára, aki  szeretne tagja lenni ennek a klubnak és építené aktív részvételével ezt a közösséget.

Gyülekezeti bibliaóráinkon az Útmutató napi igéi alapján keressük Isten nekünk szóló üzenetét.

Várjuk szeretettel minden felnőtt testvérünket keddenként 16 órakor.

Minden kedden 17:00-tól tartjuk az énekkari próbákat a lelkészi hivatal emeleti termében.

Bárki bekapcsolódhat, aki szeret énekelni és szívesen tagja lenne egy vidám, énekelni szerető közösségnek.