Főoldal

Szeretettel köszöntjük a Kecskeméti Evangélikus Gyülekezet honlapján!

Legfrissebb hírek

Felavatták a Kecskeméti Barackvirág Evangélikus Óvodát Homokbányán

Kecskemét | okt 8, 2021

Ismét szólj be a papnak

Ismét szólj be a papnak Ismét megrendezésre fog kerülni Kecskeméten a Szólj be a papnak rendezvény, melyen -többek között- Kis János lelkész úr is részt fog venni.
Kecskemét | okt 6, 2021

Elindult az új honlap!

Kecskemét | okt 4, 2021
Napiigék

Luther Márton 1517. október 31-én kiszegezte 95 tételét a wittenbergi vártemplom kapujára. Az első tételben így fogalmazott: Mikor Urunk és Mesterünk azt mondta: Térjetek meg! – azt akarta, hogy a hívek egész élete bűnbánatra térés legyen (Mt 4,17).

A tételek megírásának közvetlen kiváltó oka a búcsúcédula-árusítás volt. Az egyház így reklámozta a cédulákat: “Mikor pénzed a perselyben csörren, lelked a tisztítótűzből a mennybe röppen.” Luther, mint wittenbergi pap döbbenten látta, milyen kárt okoznak a búcsúcédulák, ezért határozottan fellépett az árusítás ellen, és az őszinte bűnbánat, a gyónás, a naponkénti megtérés szükségességét hangsúlyozta.

Luther vitára és együttgondolkodásra hívta az embereket, a 95 tétel azonban olyan folyamatot indított el, amely a kereszténység megújulását eredményezte. Ez a küzdelem vezetett az evangélikus (majd a többi protestáns) egyház létrejöttéhez.

2017-ben a reformáció 500. évfordulóját ünnepeltük. Fontosnak tartjuk, hogy evangélikus egyházunkban a lutheri felismerések szerint éljünk és tanítsunk ma is.

Luther visszatalált a Szentíráshoz, és mindenki számára elérhetővé tette, amikor lefordította anyanyelvére a Bibliát. Fontos számunkra Isten igéje, mely útmutatást ad a mindennapokban, vigasztal bánatunkban, erősít a nehézségek idején és rámutat arra, mennyi mindenért adhatunk hálát az Úrnak.

Luther rátalált arra az örömteli üzenetre, hogy nem saját erőfeszítésünkből, érdemeink alapján van üdvösségünk, hanem a Krisztusban való hit által. Fontos számunkra az a tapasztalat, hogy kegyelemből élünk, és Istennel való kapcsolatunknak az a hit az alapja, hogy Jézus meghalt bűneinkért és feltámadásával szabadulást kínál.

Szeretettel hívjuk gyülekezeti közösségünkbe!

Reméljük, honlapunk látogatása áldássá válik az Ön számára!

Gyülekezetünk története (1792-1992)

Az egyházközségünk történetéről szóló könyv letölthető a Magyar Elektronikus Könyvtárból.

Emlékkönyv, 1792-1992 : A Kecskeméti Evangélikus Gyülekezet története / szerkesztő Kis János, Szilágyi Tibor

A könyv letöltéséhez kattintson ide!

2021 naptár